БЛИЖЧЕ ДО ЛЮДЕЙ. ДІАГНОСТИКА СТАЛА ДОСТУПНІШОЮ ТА ЯКІСНІШОЮ

У хворих на мієлому з’явилася можливість отримати сучасну якісну діагностику.

Мієлома – це злоякісне захворювання крові. При цьому різновиді раку не формується єдиної пухлини, ракові клітини присутні в кістковому мозку повсюдно. При мієломі в кістках можуть утворюватися круглі вогнища різного розміру, витісняючи здорову тканину і збільшуючи ймовірність перелому кісток. Хвороба може бути причиною крихкості кісток (остеопорозу). Як правило, це страшне захворювання зустрічається у віці від 50 до 70 років.

 

На сьогоднішній день мієлома вважається невиліковним захворюванням.  Проте за допомогою сучасних методів діагностики та лікування досить часто вдається домогтися повної ремісії, позбавити пацієнта від симптомів і поліпшити якість його життя. За останні роки термін життя пацієнтів значно подовшився  порівняно із ситуацією десятирічної давності.

Отже вкрай відповідальним  моментом є діагностика та моніторинг ведення гематологічних хворих.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, адміністрація та депутатський корпус  області  постійно  опрацьовують питання оновлення матеріально-технічної бази закладу. І ось знову продуктивний крок: за підтримки депутата Чернігівської обласної ради  Григорія Супруна клініко-діагностична лабораторія онкодиспансеру поповнилася новим апаратом для аналізу фореграм ( метод діагностики крові). Новенький Forescan 001 – апарат вітчизняного виробництва. Вартість аналізатора складає майже  65 тисяч гривен.

За словами завідувача клініко-діагностичної лабораторії Інни Голови, нове обладнання дозволяє виконати якісні дослідження крові : електрофорез білків, ліпопротеїнів, гемоглобулінів тощо. За тиждень роботи апарату вже здійснено більш ніж 60 аналізів.

На сьогодні в Україні лише шість медичних закладів укомплектовані таким обладнанням. Серед цього числа – Чернігівський обласний онкологічний диспансер.