БІЛЬШ НІЖ 40 % ОПЕРАЦІЙ ВИКОНУЮТЬСЯ В "СУХОМУ ОПЕРАЦІЙНОМУ ПОЛІ

«Зварювання та термічна обробка живих тканин. Теорія. Практика. Перспективи»  стали темою щорічної масштабної науково-практичної  конференції, яка відбулася з 24 по 26 листопада в Києві. Міжгалузева частина конференції, присвячена розвитку технології електрозварювання живих тканин, традиційно проходила в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України.

Серед учасників, які ділилися досвідом застосування зварювання тканин в онкохірургії, були і представники Чернігівського обласного онкологічного диспансеру:

 • головний лікар Валерій Зуб
 • заступник головного лікаря з медичної частини Григорій Бардаков
 • завідувач гінекологічним відділенням Юрій Шень ( також цікаво: http://www.simmed.net.ua/hinekolohichni-bezkrovni-operatsii/)
 • завідувач абдомінальним відділенням з урологічними ліжками Роман Цісельський

За інформацією фахівців, в онкодиспансері з квітня 2016 року впроваджено в практику апарат для зварювання тканин ЕК-300М1. За  6 місяців поточного року в абдомінальному відділенні за допомогою електрозварювання тканин виконано 197 (41,1%) операцій, у гінекологічному відділенні – 197, що складає  49,5% від загальної кількості  операцій у цьому сегменті.

Серед переваг такої методики:

в абдомінальній хірургії:

 1. Застосування апарату для зварювання тканин дозволяє хірургу працювати в «сухому операційному полі», що покращує візуалізацію тканин.
 2. Зварювання тканин зменшує крововтрату під час операції до 10−50 мл.
 3. Кожний етап операції виконується одним інструментом, що зменшує кількість рухів хірурга в операційному полі, зменшує тривалість операції в середньому на 20%.
 4. Під час операції зменшується кількість  шовного матеріалу та хірургічних серветок.
 5. Видалення злоякісної пухлини за допомогою апарату для зварювання тканин забезпечує адекватну абластику під час операції;

у гінекології:

 1. Застосування апарату для зварювання тканин на органах малого тазу дає надійний гемостаз, зменшує крововтрату до 5–40 мл, тривалість операції – на 30%, перебування хворих на ліжку − на 18,2%.
 2. Під час зварювання тканин в порожнині малого тазу не залишається лігатур, що унеможливлює розвиток лігатурних нориць.
 3. Видалення злоякісної пухлини за допомогою апарату для зварювання тканин забезпечує адекватну абластику під час операції.
 4. У післяопераційному періоді відбувається зменшення больового синдрому.